FENIX PROTECTOR 1

Momentálně zde probíhá dražba dřevěných vlajek – každý týden se draží jedna vlajka, která pomůže konkrétnímu klientovi Spolku VLČÍ MÁKY.
Děkujeme za zájem a případnou pomoc.

Originální dřevěná vlajka ČR (č.15)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (číslo 15) jde na podporu vdovy po tlumočníkovi AČR paní S. K. a tří sirotků.

Manžel paní S. K. byl dlouholetým tlumočníkem AČR v Afghánistánu, kterého pro jeho přínos a možné budoucí uplatnění přesídlilo Ministerstvo obrany do České republiky v roce 2016. Bohužel, onkologicky onemocněl a na jaře letošního roku podlehl nemoci covid-19. Jeho manželka s dětmi ve věku 5, 11 a 13 let zde zůstala na vše sama, prostředky z vydražené vlajky budou použity na úhradu základních potřeb sirotků.

5 200 Kč Vyhrává: lukas.rican Datum konce: 10.12.2021

Originální dřevěná vlajka ČR (č.14)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (číslo 14) jde na podporu veterána X. R., viz jeho příběh dále.

Veterán X. R. slouží v AČR téměř 28 let. Má za sebou účast na misích UNPROFOR
na území bývalé Jugoslávie a také v Kosovu. Celou vojenskou kariéru věnoval práci v logistice. Po utrpěných služebních úrazech ve službě a při výcviku absolvoval několik operací kolen a trpí návaznými komplikacemi stran pohybového aparátu. Ačkoliv zhoršení mobility způsobily služební úrazy, o odškodnění se musí soudit. Výtěžek z vlajky mu pomůže dovolit si kvalifikované právní služby. Podle názoru Spolku VLČÍ MÁKY by úspěch právě v jeho sporu mohl prorazit cestu i dalším vojákům, kteří nemají řádně odškodněn služební úraz.

6 600 Kč Vyhrává: Alvin Datum konce: 03.12.2021

Originální dřevěná vlajka ČR (č.13)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (číslo 13) jde na podporu veterána M. K., jehož příběh popisujeme níže.

Veterán M. R. začínal jako 14letý student v Nitře u těžké techniky (tanky, těžká kolová technika, BVP) a slouží v armádě již 25 let. Účastnil se misí v Kosovu. Také se podílel na zajišťování bezpečnosti Olympijských her v Aténách roku 2004. Po utrpěném služebním úrazu při výcviku služebních psů se stal další služby neschopen a v současné době se potýká s rehabilitací zraněného kolene již po 3 operacích. Je v neschopnosti a řeší léčbu, aby byl schopen znovu normálního pohybu. Je již téměř rok a půl na neschopence. M. R. je otcem a má rodinu. Nevzdává svůj boj a snaží se svoji situaci řešit pro svoji rodinu a zvláště tříletého syna, kterému chce být vzorem. Výtěžek z vlajky mu pomůže s náklady na fyzioterapii, kterou je nutné podstoupit v rámci celkové rehabilitacie, kterou již podstupuje.

8 000 Kč Vyhrává: alex.bratt Datum konce: 26.11.2021

Originální dřevěná vlajka ČR (č.12)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (číslo 12) jde na podporu sirotka L. K. a jako vzpomínka na jejího tatínka.

Des. J. K. utrpěl jako voják z povolání dne 9. 9. 2013 při plnění služebních úkolů v době svého působení u 4. brigády rychlého nasazení Velitelství pozemních sil smrtelný služební úraz. Jeho tehdy jednoroční dcera tak neměla nikdy příležitost jej více poznat. Dnes na něj vzpomínáme a jako hold jeho památce bychom rádi udělali radost jeho nyní devítileté dcerce, u níž se po nástupu do školy projevil zdravotní hendikep. Pro holčičku bychom rádi vydražili příspěvek na vybavení žákovského pokoje, zejména kvalitní psací stůl a pomůcky.

10 200 Kč Vyhrává: Mirekk Datum konce: 19.11.2021

Originální dřevěná vlajka ČR (č.11)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (číslo 11) jde na podporu veterána P. J. a jako upozornění na fakt, že život s omezením není jednoduchý.

Veterán P. J. sloužil v armádě v letech 2001 až 2021. Začínal jako řidič tanku, končil u 73. tpr jako velitel tanku. Účastnil se misí v Iráku a v Afghánistánu. Po utrpěném služebním úrazu se stal další služby neschopen a byl propuštěn do civilu s omezením hybnosti celé ruky. Je v neschopnosti a bude hledat dobré civilní uplatnění, o které však bude bojovat po rehabilitaci, která ještě není u konce. Nevzdal se a bude si hledat novou práci, ač s výrazným zdravotním omezením. Výtěžek z vlajky mu pomůže s náklady na technickou úpravu řízení auta, aby byl soběstačný a mohl dojíždět do práce.

6 100 Kč Vyhrává: PavelC Datum konce: 12.11.2021

Originální dřevěná vlajka ČR (č.10)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 9) jde na podporu T. U. (viz příběh níže).

Veterán T. U. sloužil v armádě v letech 1998 až 2014. Začínal jako výsadkář, končil u protiletadlové raketové obrany. Účastnil se misí na Balkáně. Po utrpěném služebním úrazu se stal další služby neschopen a obdržel částečný invalidní důchod. Nalezl dobré civilní uplatnění, o které však letos na jaře kvůli dopadu protikoronavirových opatření na zaměstnavatele přišel. Nevzdal se a našel si novou práci, avšak ve vzdáleném městě. Výtěžek z vlajky mu pomůže s náklady na dojíždění, resp. přestěhováním za novou prací.

12 000 Kč Vyhrává: Bagdis Datum konce: 13.11.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.9)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 9) jde na podporu R. S. (viz příběh níže).

R. S. sloužil u Hradní stráže, během hlídky v hradních zahradách v lednu 2006 uklouzl na ledu a utrpěl komplikovaný úraz kolene, který si postupně vyžádal tři operace, přesto zůstaly trvalé následky a s nimi i snížení zdravotní klasifikace a propuštění ze služby. Ministerstvo obrany v roce 2010 přestalo vyplácet kompenzace – dorovnání platu. Část uhradilo až v roce 2018 a opět přestalo. Rehabilitace doplatilo se skluzem dvou let. Před nedávnem soud předal případ zpět k řešení ministru obrany, patrně jde o nejdéle táhnoucí se případ neodškodněného služebního úrazu. R. T. bojuje nadále a snaží se pomáhat podobně postiženým. Kromě toho pracuje v nástrojárně a snaží se vyjít a doplácet rehabilitace, které potřebuje každoročně.

6 000 Kč Vyhrává: Andrea Datum konce: 06.11.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.8)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 8) jde na podporu F. W. (viz příběh níže).

F. W. slouží od roku 2008 v Aktivní záloze, dlouhé roky na pozici střelce, poslední tři roky jako sběrač raněných. V civilu je průvodčím Českých drah. Nedávno byl nezaviněně vážně zraněn při autonehodě, mimo jiné utrpěl mnohačetnou frakturu pánve a je před ním náročná rehabilitace. V domácí péči se o něj starají rodiče, zatímco jeho žena s malou dcerou za ním obden dojíždějí. Rodina je finančně destabilizována, výtěžek z dražby vlajky jí pomůže těžké období překonat a financovat náklady na ošetřování.

9 800 Kč Vyhrává: Kiwi Datum konce: 30.10.2020

Podat nový inzerát ZDARMA
Přihlášení Registrace