FENIX PROTECTOR 1

Momentálně zde probíhá dražba dřevěných vlajek – každý týden se draží jedna vlajka, která pomůže konkrétnímu klientovi Spolku VLČÍ MÁKY.
Děkujeme za zájem a případnou pomoc.

Originální dřevěná vlajka ČR (č.8)

232  |  30. 10. 2020, 23:59
Originální dřevěná vlajka ČR (č.8)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 8) jde na podporu F. W. (viz příběh níže).

F. W. slouží od roku 2008 v Aktivní záloze, dlouhé roky na pozici střelce, poslední tři roky jako sběrač raněných. V civilu je průvodčím Českých drah. Nedávno byl nezaviněně vážně zraněn při autonehodě, mimo jiné utrpěl mnohačetnou frakturu pánve a je před ním náročná rehabilitace. V domácí péči se o něj starají rodiče, zatímco jeho žena s malou dcerou za ním obden dojíždějí. Rodina je finančně destabilizována, výtěžek z dražby vlajky jí pomůže těžké období překonat a financovat náklady na ošetřování.

2 500 Kč Vyhrává: Jaman007 Datum konce: 30.10.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.7)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 7) jde na podporu L. T. (viz příběh níže).

Podpraporčík L. T. sloužil 10 let u policie, následně vyslyšel pozvání stát se armádním instruktorem ve Vyškově, a tak se stal příslušníkem AČR. Během výcviku v zimě 2019 však utrpěl úraz, následovaly tři operace kolene, které zřejmě nebudou poslední. Jeho zdravotní klasifikace byla snížena na stupeň D - další služby neschopen. V těchto dnech si začíná hledat civilní uplatnění, zatím neobdržel bolestné, odškodné za snížené společenské uplatnění, potažmo invalidní důchod či nárok dorovnávání platu. Výtěžek z dražby vlajky mu tak pomůže překlenout toto "vzduchoprázdno" a psychicky náročné období, dobrovolníci spolku mu pomáhají vyřídit administrativní náležitosti, rekvalifikovat se a najít zaměstnání, které zvládne i se svým zdravotním omezením.

6 000 Kč Vyhrává: Menthor Datum konce: 23.10.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.6)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 6) jde na podporu D. P. (viz příběh níže).

Veterán dvou misí D. P. sloužil v armádě 20 let. Poté jej paralyzovala roztroušená skleróza. V současné době je odkázán na invalidní vozík, šetří na rekonstrukci koupelny, měsíčně doplácí 13.000 korun na speciální výživu a doplňky zpomalující progresi onemocnění. Nevzdává se a s milující manželkou vychovává dvě děti. Zisk z dražby uleví napjatému rodinnému rozpočtu – pomůže s úhradou doplatků.

 

15 000 Kč Vyhrává: Lord Datum konce: 16.10.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.5)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 5) jde na podporu J. M. (viz příběh níže).

Když v roce 2012 při výcviku utrpěl výhřez plotýnky, dokázal se vrátit do formy. J. M. byl pak poslán do mise, po návratu a dalším pádu se zranění opět ozvalo. Přesto se dal „do pořádku" a odjel do další mise, kde mu v roce 2017 paralyzovaly levou nohu křeče. Po návratu byl konečně poslán na magnetickou rezonanci, kde se teprve odhalil masivní výhřez. Po operaci skončil navíc s poškozeným nervem. Armáda jej vyřadila jako služby neschopného, ale dosud nemá uhrazeny trvalé následky a doplacen plat. Armáda „neví", kdy vlastně úraz vznikl. Civilní zaměstnání si i přes omezení našel a hodlá bojovat za řádné odškodnění. Zisk z dražby pomůže uhradit vypracování znaleckého posudku, aby armáda už konečně věděla.

5 000 Kč Vyhrává: Galerie Nikol Datum konce: 03.04.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.4)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 4) jde na podporu O. D. (viz příběh níže).

Veterán O. D. po návratu z mise rozestavěl dům, ale další plány mu záhy poté zhatil služební úraz – kompresní zlomeniny dvou obratlů. Operace, rehabilitace, armáda jej prohlásila za další služby neschopného. Nechodilo mu ani řádné dorovnání platu kvůli administrativní chybě armády. Nyní se chce uplatnit v civilu, což s trvalým zdravotním omezením nebude lehké. Musí se vypořádat i s rozestavěným domem – vzhledem ke zdravotnímu stavu a ukončení služby v armádě mu již banka neposkytne hypotéku. Zisk z dražby vlajky mu pomůže překlenout náročné období, potažmo uhradit právní služby.

4 700 Kč Vyhrává: kosowski Datum konce: 28.03.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.3)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 3) jde na podporu hasiče F. J. (viz příběh níže).

Celý život byl hasičem, dokud se F. J. nezbortil obratel. I přes příslib přeřazení do kanceláře nakonec musel sbor opustit s výsluhou, která pokrývá jen nezbytné výdaje na živobytí. Usiluje o rekvalifikaci (např. na školitel BoZP) – bohužel ani dvacet let praxe a kurzů nelze uplatnit bez civilního razítka. Stará se navíc sám o dvanáctiletou dceru. Zisk z dražby této vlajky poputuje na úhradu rekvalifikace a kdyby se se podařilo více, tak také prázdninový pobyt dcery.

5 800 Kč Vyhrává: ArmyRaiders Datum konce: 20.03.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.2)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 2) jde na podporu vojáka J. Z. (viz příběh níže).

Z vojenské služby byl J. Z. propuštěn v důsledku onemocnění nervové soustavy. I přes opakované rehabilitace má pracovní omezení, která zužují výběr civilního zaměstnání, zatímco bere jen částečný invalidní důchod. V rámci programu Army Help – Restart mu Spolek VLČÍ MÁKY pomáhá skloubit nové přiměřené zaměstnání, dostupné bydlení a pokračování v rehabilitacích. Zisk z dražby této vlajky poputuje na dopomoc s bydlením, kdyby to bylo více, tak i doplatek na rehabilitace.

8 000 Kč Vyhrává: Del Infe Datum konce: 13.03.2020

Originální dřevěná vlajka ČR (č.1)

Předmětem aukce je 1 kus originální dřevěné vlajky ČR (60x40 cm) ruční výroby v limitované edici 30 ks. 100 % výtěžku z prodané vlajky jde na podporu konkrétní osoby. Tato konkrétní vlajka (s číslem 1) jde na podporu vojáka P. R. (viz příběh níže).

Voják P. R. utrpěl ve službě výhřez plotýnky a při první operaci utrpěl těžké poškození nervu. Absolvoval pak několik reoperací, včetně voperování neurostimulátoru. Na operacích a rehabilitacích tráví už 12 let, stal se plným invalidním důchodcem a jeho „prací" je každodenní bolestivá dřina, aby se jeho stav dále nezhoršoval, v čemž je mu velkou oporou manželka. Ministerstvo obrany mu nevyplatilo náhradu za snížené společenské uplatnění, v roce 2017 dokonce přestalo doplácet za léky a rehabilitace. Požadovalo přezkum a jmenovalo lékaře, který se od září 2018 neozval. Zisk z dražby je třeba použít na doplatky za nezbytné rehabilitace a právní služby k „odblokování" MO.

6 700 Kč Vyhrává: Rosomak Datum konce: 06.03.2020

Podat nový inzerát ZDARMA
Přihlášení Registrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací